נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

אלו הטיולים לכלבים מטיבי לכת

טיולים לכלבים

טיול ברחבי הארץ הוא דבר נפלא, טיול עם כל המשפחה הוא חגיגה אמיתית. אבל מה עושים שגם הכלב שלנו הוא חלק מהמשפחה ואנחנו רוצים שגם הוא ייהנה מהטיול. ברחבי הארץ יש מגוון רחב של מסלולים שיכולים להיות נפלאים לטיולים משולבים לכלבים ובני אדם. חשוב לזכור שלא כל כלב יוכל ללכת מסלולים ארוכים או מאתגרים. נהנה בבקשה מספר מסלולים מהצפון ועד הדרום, אל תשכחו להביא לכלב מים.

 

צפון הארץ, נחל שרך ונחל בצת

המסלול הנפלא המשלב את שני הנחלים שרך ובצת הוא מסלול קסום ומיוחד. הטיול יוביל אתכם בשבילי הגליל דרך מעינות הנובעים לאורך המסלול. אורכו של השביל הוא חמישה קילומטרים ונגיש מאד לכלבים, המסלול נוח להליכה וניתן להנות בו מהנופים הנפלאים ומזג האוויר המצוין של הגליל

טיולים לכלבים

עמק יזרעאל, נחל ציפורי

במרכזו של עמק יזרעאל הקסום למורדות הכרמל זורם לו נחל ציפורי הנקרא על שם העיר הקדומה הנמצאת לידו. לאורך הנחל הזורם כל השנה נמצא שביל טיול נעים ורגוע באורך של ארבעה קילומטרים. הנחל זורם כל השנה כך שהכלב גם יוכל להנות מהתקררות במים הזורמים. המסלול נוח להליכה ומתאים לכל המשפחה, ולא פחות חשוב הוא מסלול מעגלי. בשל העובדה שהנחל זורם כל השנה, המסלול מתאים לכל עונה.

 

אזור המרכז, נחל שורק וחוף פלמחים

ממש בסמוך לחוף פלמחים הנפלא, שוכן לו מסלול טיול קצת נחבא אל הכלים, ממש בשפך של נחל סורק. המסלול מתחיל בחורשת הצנחנים הקרובה לחוף משם יוצא לו מסלול טיול נפלא המתאים לכולם ובעיקר להולכים על 4 שייהנו מהמסלול הנוח וממזג האוויר המצוין. בסיום הטיול ישנה אפשרות שלא לחזור במסלול המעגלי ולהמשיך לטיול על שפת הים בחוף פלמחים.

 

אזור השפלה, שביל הבורות והבארות

בתוך פארק בריטניה גדול הממדים לא הרחק מהעיר בית שמש נמצא שביל טיול מקסים המשלב תצפית יפה, הליכה ביער ובעונת החורף והאביב גם פריחה משגעת. המסלול מותאם לכל גיל ואורכו כשלושה קילומטר. הכלבים ישמחו לרוץ בהרים המוצלים ולהנות מהאקלים המצוין של הרי ירושלים.

טיולים לכלבים

אזור ים המלח, נחל פרת – ואדי קלט

לא הרחק מים המלח, בליבו של מדבר יהודה, זורם לו נחל איתן שזרימתו נמשכת כל השנה. נחל פרת הוא נווה מדבר בצבעים של כחול וירוק הניגודיים כל כך לנוף המדברי. המסלול המוצע הוא באורך של שבעה קילומטרים והוא מעט אתגרי. מכיוון שהמסלול נמצא במדבר יש לקחת בחשבון ש:

  • לא מטיילים שיורד גשם בשל חשש משיטפון.
  • לוקחים מספיק מים בימים חמים גם לכלב.

 

סיכום

ברחבי הארץ נמצאים מסלולים רבים המותאמים לכלבים. שימו לב לפני שאתם יוצאים שהמסלול שאתם בוחרים מתאים ליכולת של הכלב שלכם. אל תשכחו לקחת תמיד מים עבורכם ועבור הכלב ופשוט צאו לטייל.

טיולים לכלבים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כלבים