נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

משחקים עם שיניים – עשה ואל תעשה

משחקים עם שיניים

הכלב שלנו הוא יצור נפלא וקסום, אנחנו רוצים בטובתו בכל מצב. לכן משחקי שיניים ומשחקים עם השיניים של הכלב הם אלמנט שאנחנו נרצה להעניק לו. לכן חשוב לדעת רגע לפני שקונים מוצר, או יוצאים לפרק את הדברים החשובים שישמרו על הלסתות של הכלב היקר שלנו.

 

כמה שיניים יש לכלב?

כל כלב מתחיל לפתח את השיניים שלו בשלב מוקדם מאד, לאחר מספר ימים מתחילות לצמוח לכלב שיני חלב בדומה לבני האדם. לכלב יצמחו 28 שיני חלב. והן תגדלנה עד גיל של חודשיים לערך. די בהמשך לצמיחתן יתחיל תהליך של נשירת שיני החלב ואת מקומן יתפסו 42 שיני קבע כעשרים שיניים בלסת העליונה ועשרים ושתים בלסת התחתונה. תהליך זה יסתיים עד לשלב הכלב יהיה בגיל שבין חמישה לשמונה חודשים

משחקים עם שיניים

על מה חשוב להקפיד

משחקי שיניים אצל כלבים יש להם מספר תפקידים מה חשוב להקפיד שאנחנו מביאים לכלב משחק לשיניים?

  • לשמור על שלמות החניכיים, כלבים רבים סובלים מבעיות חניכיים כתוצאה מפציעות שונות הנובעות מלעיסה של פריטים בעייתיים או ומשחקים לא מותאמים, או אז נפגעות החניכיים ונוצרות דלקות.
  • משחק המותאם לשיני הכלב, אפשר ומומלץ להתייעץ עם הווטרינר לפני קניה ולקבל המלצה על משחק שיותאם לכלב שלך, לגודלו ולצרכיו. לא כל הכלבים דומים.
  • משק שיחזק את השיניים וייתן לכלב ערך מוסף מלבד השעשוע, משחק שעצם הלעיסה שלו תעזור לכלב ולא תישאר רק בגדר משחק.

 

יתרונות למשחקי שיניים

כמובן שנוכל להיעזר במשחקי השיניים עבור הכלב לטובתנו וגם לטובת הכלב. חיזוק הלסתות ושמירה על השיניים הם מרכיב חשוב בבריאותו של הכלב. כדאי לשים לב לכמה יתרונות בולטים למשחקי שיניים.

  • חיזוק הלסתות ובניה נכונה של השיניים. צעצוע נכון יתרום לחיזוק הלסת ולבניה נכונה של הלסת.
  • מניעת פציעות וזיהומים. כלב שישחק במשחק מתאים עבורו יקטין משמעותית את הסיכוי למחלות הקשורות בלסת או בעששת ויגן על השיניים שלו.
  • שימוש במשחת שיניים, בחלק ממשחק השיניים המותאמים לכלבים ניתן להוסיף משחת שיניים, כך שהכלב לועס, הוא בעצם מצחצח שיניים.

משחקים עם שיניים

ממה חשוב להמנע

משחקים נכונים לשיניים יכולות לתרום, אך יש כמובן צד שני. משחקים לא נכונים עלולים לגרום נזקים לעיתים בלתי הפיכים.

  • משחק לא מותאם, או בעל אלמנטים שיכולים לפצוע את הלסת עלולים כאמור להביא לפציעות בלסת שיביאו זיהומים שיסכנו את בריאות הכלב.
  • משחקי משיכות עם הכלב פחות מומלצות, הכלב עלול לתפוס את האקט כהתגרות ועלול להיות תוקפני.
  • משחקי משיכה יש בהם גם סכנה לפגוע בשלמות הלסת.

 

סיכום

הכלב שלנו ייהנה ללא ספק ממשחקים המותאמים לשיניים שלו. יש להם יתרונות רבים המועילים לבריאות הכלב ולא פחות חשוב תורמים להנאתו, אם זאת חשוב להקפיד לבחור עבור הכלב את הפריט המתאים לו, הפריט שישמור על בריאותו בצורה המיטבית.

משחקים עם שיניים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כלבים