נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כמה שעות שינה כלב צריך כדי להיות אנרגטי

שינה עושה כלב

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, הוא תמיד שמח לעומתנו ומבקש לצאת לטיול, אולם האמת היא שכלב הוא יצור הזקוק למספר לא מבוטל של שעות שינה על מנת לשמור על האנרגיות שלו.

 

חשיבות שעות השינה לכלב

מקובל לחשוב על הכלב כחיה פעלתנית, ככזאת אשר אוהבת לשחק ורק מחכה לבעליה בסיום יום העבודה על מנת לקבל יחס, או לחלופין הכלב נראה דרוך תמיד כאשר מגיע מישהו לא מוכר הביתה, אולם חשוב לדעת הכלב הוא יצור אשר זקוק למספר שעות מכובד ביום הנע בין שתים עשרה לשמונה עשרה שעות ביום.

לכן חשוב לתת לכלב את הזמן ואת המקום המתאים לו לצבור את שעות השינה הנדרשות לכל כלב. כמו בני האדם גם כלבים שונים זה מזה בכמות השעות הנדרשות, אך מדובר על כמות שעות לא מבוטלת

שינה עושה כלב

ההבדלים הנובעים מגיל

ההבדלים בכמות שעות השינה הם כאמור מסיבות שונות אולם אחת המרכיבים העיקריים להבדלים בשעות השינה הם הגיל הכרונולוגי של הכלב.

  • גורים, בדומה לבני אדם, כך גם גורי כלבים, הם זקוקים לשעות מנוחה רבה בעיקר בשל העובדה שהם בתהליכי גדילה מהירים שמעייפים אותם מאד, גורים יזדקקו לארבע עשר ועד שמונה עשר שעות שינה ביום
  • כלבים בוגרים יזדקקו לכמות המעטה ביותר ביחס למחזור החיים ובהתאם לגזע ולתנאים אחרים יוכלו להסתפק בעשר עד שתיים עשרה שעות שינה.
  • כלבים מזדקנים יזדקקו לשעות שינה מרובות יותר בשל ההיחלשות הפיזית שלהם.

 

עוד הבדלים המשפיעם על כמות השינה

בנוסף לגיל ישנם כאמור היבטים נוספים המשפיעים על כמות שעות השינה להם זקוק כלב בכדי לשמור על אנרגטיות טובה.

  • גזע הכלב, כל גזע של כלב הוא בעל מבנה גנטי שונה כתוצאה מכך כמובן שגם בעניין שעות השינה יש הבדלים מהותיים, אין דין פינצ'ר כדין רועה גרמני.

מזג האוויר הוא בעל משמעות מכרעת לאנרגטיות של הכלב. ניתן לראות אצלנו בישראל את הכלבים בימים החמים מתקשים מאד לפעול, לעומת מזג אוויר חורפי וקר יותר שבאופן כללי נוח יותר לכלבים.
שינה עושה כלב

האם יש מספר שעות מוגדר?

קשה לומר שיש מספר מוגדר של שעות שינה לכלבים. כל כלב וכל זן מתנהלים שונה. גם כלבים אשר נמנים על אותו זן ושגרת היום יום שלהם שונה, למשל כלב הנמצא עם בעליו בשדה פתוח כל היום כגון כלבים הצמודים לחקלאים יגיב שונה מכלב הסגור בדירה כל היום. לכן קשה להגדיר מספר שעות מדויק, שבאים לבחון כלב נקודתי, יש להתייחס לכל כלב בנפרד.

 

סיכום

כלבים צריכים לנוח ולא מעט. כמה הם צריכים לנוח? לפחות עשר שעות לכלב בריא ועד לשמונה עשר שעות לכלב זקן או גור. אולם בסוף כל אחד יכול לחוש את הכלב שלו בצורה הטובה ביותר לאור ההיכרות היום יומית אתו.

שינה עושה כלב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כלבים