נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

האם ניתן להוציא את בעל החיים מהכלוב ולשחק איתו?

כלוב לבעלי חיים

אנשים אוהבים לגדל בעלי חיים מכל מיני סוגים גם אם לעיתים ישנם בעלי חיים אשר פחות מקובל לגדל אותם. במקרים כאלו חשוב להקפיד הקפדה מאד מוקפדת על האופן שבו בעלי חיים יוצאו מן הכלוב. 

 

איזה בעלי חיים נמצאים בכלוב?

אנשים אוהבים לגדל בעלי חיים מכל מיני סוגים. מלבד החיות הרגילות כגון כלבים וחתולים שאר בעלי החיים שאנחנו מגדלים כחיות מחמד נמצאות בכלוב או מתקן המיועד להן.  כאשר אנחנו רוצים להנות מהם או ללטף אותם, אנחנו צריכים להוציא את אותם בעלי חיים מהכלוב.

במצב הזה חשוב מאד להקפיד לשמור על כלל החוקים הנדרשים לפני הוצאה של בעלי חיים מכלוב, זאת על מנת להימנע מהתעללות גם אם לא במתכוון. תמיד חשוב שנקפיד על כך שבעלי החיים ירגישו בנוח, בעלי חיים כמו אוגר למשל עלולים להפוך לתוקפניים כאשר יחושו שלא בנוח.

כלוב לבעלי חיים

חיות מחמד

בעלי חיים שעונים להגדרות של חיות מחמד שאפשר אפילו לומר שמקובל לגדל אותן כמו ארנבים, אוגרים או קוויות הן מסוג בעלי החיים שלא נחשבים מסוכנים ואפשר בקלות להוציא אותם מהכלוב שלהן ולשחק ולהנות איתן. בכל מקרה גם בבית עדיף לתחום אותם במקום מוגדר שלא ייעלמו.

לגבי בעלי כנף כגון תוכים, קנריות או ציפורים שונות לא קיימת בעיה ממשית להוציא את הציפור מהכלוב, אולם יש קושי לשמור אותם מבלי שיתעופפו וייעלמו. החשש העיקרי במצבים אלו בהם חיות יברחו מהכלוב הוא בסיכויים הקלושים של אותם בעלי חיים לשרוד בעולם הגדול מחוץ לכלוב המוגן והבטוח.

 

חיות מסוכנות

לגבי חיות מסוכנות כגון נחשים, או עכבישים ארסיים, או בעלי חיים שיש להם אפשרות להפר מאזן אקולוגי, יש חשש אמיתי בעת הוצאה שלהם מהכלוב, או האקווריום בשל החשש מהנזק שהם יכולים לגרום. זאת כמובן שאותם בעלי חיים מוחזקים ברישיון ובמסגרת החוק.

כלוב לבעלי חיים

מתי ניתן להוציא חיה מהכלוב שלה?

הדבר תלוי קודם כל בבעל החיים עצמו ובעיקר באילו תנאים מחזיקים אותו, ישנם מצבים בהם נוכל להוציא את בעלי החיים מהכלוב בהם הם נמצאים אולם אנחנו חייבים להבין שאנחנו עושים זאת לרווחתם של בעלי החיים. ברוב המקרים הוצאה מהכלוב של בעלי החיים לרוב פחות נעימים להם.

לכן חשוב ביותר להוציא את בעלי החיים לאחר קבלת הנחייה מווטרינר או מבעלי חנות החיות המכירים את הנושא. בכל מקרה חשוב מאד לשמור על נוחיות מקסימלית לבעל החיים אותו נוציא מהכלוב. בנוסף חשוב מאד להקפיד על כך שאותו בעל חיים לא יוכל לברוח, מכיוון שסיכוייו לשרוד הם קטנים מאד

 

סיכום

ישנם בעלי חיים שלא נועדו לחיות בכלוב, אולם ישנם כאלו המגדלים אותם בכל זאת בבית. לכן חשוב להקפיד על נהלים והתנהגות מאד מסודרת ומבוקרת בזמן שאנחנו מוציאים את בעלי החיים מן הכלוב שלהם. יש כאן חשש גם לשלומם של בעלי החיים ולעיתים גם סכנה ממשית לסביבה שלהם.

כלוב חיות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים