נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

איך תדעו אם החתול אוהב את האוכל שלו

חתול אוהב את האוכל שלו

אמא זה לא טעים לי, הנה משפט שמבהיר לנו שילד לא אוהב את האוכל שמגישים לו. כבר מגיל צעיר מאד אנחנו יכולים להביע את דעותינו במילים, אבל מה עושים עם בעלי חיים? איך נדע האם החתול שלנו אוהב את המזון שהגשנו לו? מהם הסימנים שיכולים להעיד שהחתול שלנו לא מרוצה מהאוכל שלו או שאולי הוא חושב שזה מעדן. 

 

איך יודעים אם האוכל טעים לחתול?

חתולים הם חיה בררנית באוכל לעיתים. לא תמיד ניתן להבין מה הם אוהבים לאכול והאם המזון שאנחנו שמים להם הוא אכן טעים להם או שהם אוכלים רק לטובת שרידות ולא להיות רעבים.   מחקרים שונים ניסו לפצח את חוש הטעם של החתולים אולם עדיין יש דברים רבים שלא פוענחו.

החתולים שהם צאצאי חתולי הבר, כגון אריות ונמרים הם טורפים לכל דבר ועניין וקיימת אצלם גם היום בלוטות טעם שלא לגמרי פוענחו על ידי החוקרים. כך שאין תשובה מוחלטת לגבי העדפות של החתולים באופן גורף, וכל חתול מגיב שונה לטעמים מגוונים.

חתול אוהב את האוכל שלו

סימנים לכך שהחתול אוהב את האוכל

למרות המדובר בפתיחה, ישנם עדיין מספר סימנים המעידים על כך שהחתול נהנה מהמזון שמוגש לו, ההתנהגות ואלמנטים אחרים מראים זאת.

  • מסיים את כל האוכל, כאשר אנחנו רואים שהחתול אוכל בתאווה את המזון שלו, אנחנו מבינים שהוא אכן נהנה מהאוכל והוא טעים לו
  • מגרר או מילל בזמן האוכל, אם החתול שלנו משמיע קולות של הנאה בזמן הארוחה, זה סימן טוב, כלומר מאד מצא חן בעיניו האוכל שהוא מקבל.
  • מתרגש שרואה את האוכל, במידה וניתן להבחין בהתנהגות שמחה או בהתרגשות קלה שהאוכל מוגש אז אתם בכיוון הנכון.

 

סימנים שהחתול לא אוהב את האוכל

גם למזון שלא מוצא חן בעיני החתול שלנו נוכל למצוא סימנים ואזהרות.

  • לא מסיים את האוכל מהקערה, אין אינדיקציה טובה מזאת, אם הוא לא אוכל את האוכל, הוא כנראה לא טעים לו.
  • התעלמות מקערת האוכל, אם הבחנתם שאתם מניחים את קערת המזון, והחתול אפילו לא מראה עניין כנראה שהאוכל לא טעים לו.

חתול אוהב את האוכל שלו

מה כדאי לעשות?

בכל הקשור להתאמת המזון לבעלי חיים בכלל וחתולים בפרט רצוי מאד לבצע התאמה של המזון עם אנשי מקצוע ובראשם הווטרינר המטפל בחתול שלכם. לנתונים בסיסיים כגון משק, גיל וגזע החתול יכול להיות משקל בנושא ואיש מקצוע יוכל לכוון אתכם בצורה טובה.   בנוסף אפשר לבקש ממספר חברות מזון דוגמיות של סוגי מזון ולבדוק מהו המזון המתאים עבורכם.

 

סיכום

אתם אוהבים לראות בחתול שלכם חלק מהמשפחה, מישהו שהוא אחד ממכם. אז פשוט תהיו ערניים כלפיו, כמו שאתם שמים לב למה אוכלים הילדים שלכם וממה הם נמנעים, כך גם עם החתולים, אתגרו אותם במגוון של סוגי מזון, תראו את התגובה שלהם ואז תחליטו.

. חתול אוהב את האוכל שלו

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא חתולים