נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

איך לבחור את האוכל הכי טוב לבעל החיים שלך

מזון עבור חיית המחמד שלך

בחירת המזון לבעלי החיים לא צריכה להיות מורכבת, אנחנו יכולים בעזרת כמה פעולות פשוטות להבטיח להם מזון איכותי, כמו בכל פרמטר בחיים החלטה שגויה, עלולה להביא לתוצאות לא טובות, אז איך עושים זאת נכון?

 

צרכים תזונתיים

לפני שאתה ניגש לקנות מזון לבעל חיים כדאי מאד לדעת ולהכיר את בעל החיים שלכם. הגזע, היסטוריה רפואית במידה ויש, כגון אלרגיות או רגישויות, משקלו של בעל החיים, כמות שעות הפעילות שלו בכל יום לכל אלו ישנה השפעה מכרעת על השיקולים העומדים בפניך בעת בחירת המזון המתאים. לא כל מזון איכותי ככל שיהיה מתאים בהכרח לכל אחד. בדיוק כפי שתמיד יהיה מי שיעמוד בפני מנת מישלן יטעם ויגיד פשוט לא טעים לי. כך גם אצל בעלי חיים.

מזון עבור חיית המחמד שלך

איכות המרכיבים

כאשר אנחנו בוחרים את המזון שנאכל אנחנו, מתבצעת בדיקה מקיפה על המרכיבים של המזון, כמות השומן, הסוכר וכדומה. אין שום סיבה שלא נפעל באותו האופן כאשר אנחנו בוחרים את האוכל לבעלי החיים שלנו. לאיכות המרכיבים תהיה השפעה מיידית על חייו של בעל החיים, אוכל לא איכותי יכול לגרום לתופעות כגון נשירת שיער, מצב רוח ירוד ובעיות תפקודיות שונות עקב מחסור בחלק מהצרכים של בעל החיים.

איכות מרכיבי המזון אצל בעלי החיים היא חשובה מאד, הקפידו לבחור מוצרים עתירי חלבון המגיעים מבשר או דגים והמנעו ממזונות שמורכבים בעיקרם מדגנים כגון תירס או סויה, שאתם בוחרים אוכל לבעל החיים שלכם, תחשבו האם הייתם רוצים לקבל אוכל כזה.

 

מזון רטוב או יבש

בסוגיית המזון היבש מול המזון הרטוב צריך להבהיר כבר בהתחלה שאין דבר כזה מזון טוב או מזון רע, אל יש כאן שאלה בסיסית של מה מתאים יותר בעל החיים שלך.  יתרונותיו של המזון הרטוב הם בעיקרם:

  • נוח יותר לעיכול
  • שומר על לחות המזון בצורה טובה יותר

לעומת זאת המזון היבש נהנה גם הו מיתרונות והם:

  • מאוזן יותר מבחינה תזונתית
  • נוח יותר לעיכול.

בסופו של דבר אתה תצטרך להחליט עבור בעל החיים שלך על פי הפרמטרים שאתה מכיר והם גודל, משקל, גיל ועוד

מזון עבור חיית המחמד שלך

התייעצות עם מומחה

התייעצות עם ווטרינר או גורם מוסמך ואמין למשל מוכר מנוסה בחנות לבעלי חיים היא כמעט הכרחית בעת שבוחרים את סוג המזון המתאים לבעל החיים שלנו. מומלץ ביותר לגשת לבדיקה  אצל ווטרינר בטרם נקנה מזון או נחליף את סוג המזון. בעל החיים לא יוכל להגיד לנו שהמזון לא מתאים, כנראה שווטרינר יעשה זאת עבורנו.

 

סיכום

בשורה התחתונה כל חיה היא בפני עצמה, ואין תשובה אחת לשאלה, כדאי לערוך בדיקות וניסויים עד שמגיעים לתוצאה הסופית הרצויה, בכל מקרה הקפד על ההנחיות שכאן וככל הנראה תמצא את דרך המלך.

מזון עבור חיית המחמד שלך

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים